NAJBLIŻSZE KONCERTY
-
21.06.26 | 18.00
Echa słów najważniejszych
Ratusz, Sala Wielka - Wrocław, Cantores Minores Wratislavienses;
-
25.06.26 | 21.00
W godności wolność
Ruska 46 - podwórko - Wrocław, Cantores Minores Wratislavienses;
-
6.09.26 | 19.00
De Machaut – miłość, polityka i fortuna
TBA - , Ars Cantus;
-
7.09.26 | 19.30
De Machaut – miłość, polityka i fortuna
Ratusz, Sala Wielka - Wrocław, Ars Cantus;
-
26.09.26 | 18.00
60-lecie Cantores Minores Wratislavienses
Akademia Muzyczna, budynek E - Wrocław, Cantores Minores Wratislavienses;
-
10.10.26 | 18.00
Kabaret Starszych Panów
TBA - Wrocław, Neon Voice;
Nagroda dla Ars Cantus
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 21, grudzień 2011 12:44
5. Muzyczny Festiwal Pokoleń im. Edmunda Kajdasza
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 29, listopad 2011 11:30
Wrocławscy Kameraliści Cantores Minores Wratislavienses świętują w bieżącym roku jubileusz 45-lecia swego istnienia. Nasz zespół powołał do działania nasz znakomity Mistrz, legendarny wrocławski chórmistrz Edmund Kajdasz w 1966 roku, z okazji tysiąclecia Chrztu Polski. Od 45 lat Cantores Minores Wratislavienses śpiewają, koncertują w Polsce i za granicą, dokonują nagrań kolejnych płyt. Staramy się pełnić rolę muzycznego symbolu wrocławskiej chóralistyki, a także kultywować pamięć o naszym Założycielu.
Próby do 5. MFP im. Edmunda Kajdasza
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 17, listopad 2011 10:51
Plan prób do występu przedstawia się następująco:
próby w Muzeum Architektury: 28 XI i 5, 12, 14 XII o godz. 17:30 oraz 15 i 16 XII o 17:00;
próba generalna w miejscu koncertu: 17 XII o godz. 16:00.
Nuty dla Państwa są już przygotowane. Można odbierać je w sekretariacie instytucji po skontaktowaniu się telefonicznym z Karoliną Grochowską - Woźniak (tel. 71 344 38 41).
Piotr Karpeta
Cantores Minores Wratislavienses nagrali płytę
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 25, październik 2011 10:19
Mamy przyjemność poinformować, że chór Cantores Minores Wratislavienses nagrał kolejną – już szóstą – płytę z utworami ze zbiorów jasnogórskich. Miało to miejsce w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, po dwóch koncertach z tym repertuarem w Lublińcu (w ramach „Dni Organowych”) oraz w Częstochowie (w ramach „Dnia Papieskiego”). Tym razem w programie znalazła się Msza E-dur/e-moll, Te Deum oraz offertorium Te Paule.
Wykonawcy: A. Tomaszewska (S), J. Dobrakowska (A), K. Kozłowski (T) i A. Palka (B), chór Cantores Minores Wratislavienses przygotowany przez Piotra Karpetę oraz Kapela Jasnogórska pod dyr. Jarosława Jasiury (w ramach jego przewodu doktorskiego).
WYGRALIŚMY!!!
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 21, czerwiec 2011 18:39
Wrocław zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016.







