image2 image1

NAJBLIŻSZE KONCERTY

II II MIEJSCE NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYKI CERKIEWNEJ "HAJNÓWKA"

Wiosenna zmiana czasu


Czytaj więcej...

Graduał Wiślicki

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta zespołu Stoltzer Ensemble

Na początku października 2016 roku ukazał się debiutancki album kwartetu męskiego Stoltzer Ensemble zatytułowany “Graduał Wiślcki”. Album ten to także pierwsze w historii fonografii nagranie bezcennego i zarazem najstarszego Graduału diecezjalnego w Polsce. Datowana na 1300 rok księga obfituje w specyficznie utwory ściśle związane z unikatowo polskim rytuałem Katedry na Wawelu. Kancjonał to zbiór uniwersalnej muzyki liturgicznej średniowiecza. Na płycie oprócz utworów z Graduału Wiślickiego znalazły się także utwory późniejszych epok min. T.Stolzera, J.Libana, G.G.Gorczyckiego. W nagraniach albumu udział wzięli także Robert Pożarski który był także współautorem programu płyty oraz Łukasz Mazur i Agnieszka Kowalczyk-Krzysiek. Pomysłodawcami i producentami projektu są Marcin Majewski i Jan Tarnawski.

Czytaj więcej...

31. Warszawskie Spotkania Muzyczne


31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
6-12 maja 2017

Serdecznie zapraszamy na drugi koncert naszych tegorocznych spotkań podczas którego zabrzmi muzyka jagiellońskich kantorów.

niedziela, 7 maja 2016 o godz. 18.00
Kościół Ewangelicko-Reformowany przy al. Solidarności 74

WYKONAWCY

Stoltzer Ensemble:
Radosław Pachołek – kontratenor
Maciej Gocman – tenor
Piotr Karpeta – baryton
Rafał Chalabala – bas

Marek Pilch – pozytyw

Czytaj więcej...

Bonjour mon coeur

Stoltzer Ensamble to męski kwartet wokalny, w którego skład wchodzą śpiewacy związani z chórem Cantores Minores Wratislavienses oraz z zespołem muzyki dawnej Ars Cantus. Podczas najbliższego koncertu śpiewacy zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż po różnych epokach i stylach muzycznych. Od renesansowych polifonii, po bliższe współczesności żarty muzyczne. Koncert w szczególności jest dedykowany Paniom, które zaledwie kilka dni wcześniej będą obchodziły swoje święto. Koncert poprowadzi znany wrocławski kompozytor, krytyk muzyczny, a także filolog polski Rafał Augustyn. „Bonjour mon coeur'' czyli Witaj Ukochana moja!

Stoltzer Ensamble i Wrocławscy Kameraliści zapraszają!


Czytaj więcej...