image2 image1

NAJBLIŻSZE KONCERTY

II MIEJSCE NA MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYKI CERKIEWNEJ "HAJNÓWKA"

W kręgu chorału protestanckiego


Szanowni Państwo!


W najbliższą sobotę (7.11.2020 r.) o godz. 18.00 w Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu, wystąpimy dla Państwa w towarzystwie organisty Marka Pilcha na koncercie zatytułowanym „W kręgu chorału protestanckiego”. Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Razem z Markiem Pilchem przygotowaliśmy na ten koncert program z szesnasto- i siedemnastowiecznych dzieł wokalnych ze zbiorów śląskich opartych na chorale protestanckim. Wierzymy, że nasze muzykowanie, w tych specyficznych czasach, dostarczy Państwu odrobinę spokoju i radości.


Krótko o wykonawcach:


MAREK PILCH, organista i klawesynista. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, na której przed trzema laty uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Występuje jako solista, kameralista, doskonale odnajduje się także w roli muzyka prowadzącego rozmaite projekty. Gra na klawiszowych instrumentach historycznych – organach, klawesynach i fortepianach. Współpracując z zespołami muzyki dawnej, prowadzi jednocześnie własny zespół „Trio Brillante”, który wykonuje muzykę przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Swoją naukową działalność poświęca zagadnieniom związanym z chorałem protestanckim i historycznymi praktykami wykonawczymi.

STOLTZER ENSEMBLE, nazwa zespołu pochodzi od nazwiska jego patrona, Thomasa Stoltzera, autora pierwszego w dziejach historii muzyki, wielogłosowego opracowania znanego Wam hymnu „Te Deum”. Zespół tworzą: Radosław Pachołek (kontratenor), Maciej Gocman (tenor), Piotr Karpeta (baryton) oraz Rafał Chalabala (bas). Mamy w swoim repertuarze zarówno dawną muzykę polską, jak i utwory skomponowane przez europejskich twórców renesansu, baroku oraz klasycyzmu. Bardzo chętnie sięgają również do muzyki epoki romantyzmu i rozrywkowej.

Zapraszamy!
Stoltzer Ensemble