image2 image1

AKTUALNOŚCI

BrahmsZ radością powitajmy czas otwarcia i powrotu do normalności. Otwierają się podwoje sal koncertowych i witamy słuchaczy na pierwszym po lockdownie koncercie z publicznością Wrocławskich Kameralistów. Po długich miesiącach przymusowego odpoczynku od obcowania z muzyką na żywo, powracamy z repertuarem idealnie wpisującym się w czas ponownego otwarcia życia kulturalnego w naszym kraju. Cóż bowiem jest bardziej radosnego od tematyki opiewającej budzącą się do życia wiosnę i rozkwitającą wśród niej miłość. Zobrazujemy to dla Państwa muzyką wybitnego niemieckiego kompozytora romantycznego Johannesa Brahmsa. Skomponowane na kwartet wokalny i fortepian utwory, usłyszą Państwo w interpretacji podzielonych na cztery zespoły kameralne muzyków Cantores Minores Wratislavienses oraz wybitnego, młodego pianisty Michała Rota.  Koncert przygotowany w czasach pandemii bazuje na solistycznych możliwościach chórzystów - z jakim efektem? Sami Państwo ocenią na koncercie. Ilość widzów ograniczona - zgodnie z obowiązującymi w dniu koncertu ograniczeniami pandemicznymi.

Czytaj więcej...

Cantores Minores Wratislavienses online

Zapowiedź koncertu pt.: "Muzyka XVI-wiecznej WenecjiCzytaj więcej...

Pierwszy koncert po przerwie

Szanowni Słuchacze!

Załączamy zdjęcia z 58. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju. Bardzo nam było miło znowu zaśpiewać dla obecnej na żywo publiczności. Moniuszko w naszym wykonaniu został przez nią przyjęty z entuzjazmem. Nasz apetyt zatem na następne koncerty rośnie ;)

Łączymy pozdrowienie!

Cantores Minores Wratislavienses

Czytaj więcej...

Pierwsza próba po przerwie

Szanowni Słuchacze!
Mamy przyjemność Państwa poinformować, że po przerwie spowodowanej ogólnoświatową pandemią wracamy do koncertów. Aktualnie przygotowujemy się do występu na 58. Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju, który odbędzie się jutro o godz. 17 w Kościele Miłosierdzia Bożego. Będziemy śpiewać utwory religijne Stanisława Moniuszki.
Jako że wcześniej ich nie wykonywaliśmy, jest to dla nas nowe doświadczenia.
Praca w nowej rzeczywistości wiąże się z trzymaniem odległości, mierzeniem temperatur oraz dezynfekcją rąk, co bywa uciążliwe. Jednocześnie nigdy się tak nie cieszyliśmy na ponowne wspólne próby. Dlatego postanowiliśmy z nich dla Państwa zrobić fotorelacje. Na załączonych zdjęciach jest nasz zespół, pod kierownictwem dyrektora Piotra Karpety, śpiewający i „od kuchni”. (galeria)
Nasza sala prób mieści się w kulturalnym przejściu Ruska 46 ABC, w której jest słynna galeria neonów, widoczna też z naszych okien. Dochodzące zza nich piękne głosy,to dodatkowa atrakcja tego miejsca. Tym bardziej warto się udać w te strony.
Stęsknieni kontaktu podczas koncertu z Naszymi Słuchaczami, łączymy pozdrowienia i zapraszamy na nasze wydarzenia!
Cantores Minores Wratislavienses