

Chorał i motet - projekt Missa pro Mundi
- Szczegóły
- Utworzono: sobota, 30, lipiec 2022 14:02
Część trzecia cyklu
W programie koncertu zostaną wykonane części mszalne z Graduału Wiślickiego, Thomasa Stoltzera (Missa Duplex, Magnificat). Wymienione kompozycje to najwcześniejsze zabytki muzyki sakralnej, począwszy od ok. 1300 roku. Od chorału gregoriańskiego, po pierwsze opracowania wielogłosowe Mszy i Hymnów dokonane przez Thomasa Stoltzera, kapelmistrza Katedry Wrocławskiej w XV-wieku.
Missa pro Mundi w roku 2022
- Szczegóły
- Utworzono: piątek, 22, kwiecień 2022 10:12
Z radością informujemy, że realizowany przez naszą instytucję projekt Missa pro Mundi spotkał się z uznaniem MKiDN i uzyskał dofinansowanie także w bieżącym roku – w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W tym roku powstaną trzy kolejne ciekawe koncepcyjnie i z atrakcyjną formą prezentacji koncerty w formule online. Dwie pierwsze odsłony projektu przybliżającego Mszę jako gatunek muzyczny od X w. do dnia dzisiejszego spotkały się z Państwa dużym zainteresowaniem. Osoby, które jeszcze nie miały okazji zobaczyć ich na platformie YouTube lub na antenie TVP3 Wrocław zachęcamy do zapoznania się z nimi na naszym kanale Youtube.
Pojedynek mistrzów epoki Ars Nova
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 20, grudzień 2021 09:27
Msza i chorał protestancki
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 20, grudzień 2021 09:29
Missa pro Mundi
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 26, październik 2021 12:55
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na nowy koncept audiowizualny ,,Missa pro Mundi” realizowany przez Wrocławskich Kameralistów. Założeniem projektu jest prezentacja Mszy jako gatunku muzycznego na przestrzeni wieków. Od chorału gregoriańskiego po współczesność w obrządku katolickim, protestanckim i prawosławnym. Przed Państwem cykl dziewięciu wydarzeń muzycznych opowiedzianych muzyką, słowem i obrazem. Rezultaty naszej pracy będą mogli Państwo zobaczyć na stronie Wrocławskich Kameralistów oraz w mediach społecznościowych.
Pierwszym z nich będzie "Pojedynek Mistrzów epoki Ars Nova". Zestawienie unikalnych na skalę europejską XV-wiecznych części mszalnych pióra Mikołaja z Radomia z G. de Machaut i jego Messe Notre Dame. Odcinek zostanie zrealizowany w pokamedulskim eremie Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach. Wykona go zespół muzyki dawnej "Ars Cantus” pod kierunkiem Tomasza Dobrzańskiego.
Projekt jest realizowany ze środków pozyskanym w ramach Programów MKiDN 2021 oraz dotacji celowej Miasta Wrocławia.
Więcej informacji już wkrótce!
Zapraszamy do pozostania z nami i śledzenia naszych mediów społecznościowych.